Logo
Navigointi
Opiskelijat
lLukuvuoden 2016-2017 aloitus

Lukuvuosi 2016-2017 aloitetaan keskiviikkona 10.8.2016 kello 10.
 
lLukion työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2016-2017

LUKION TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
lLoimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Loimaan lukion vuosikirja on nyt luettavissa blogina. Astu sisään!
 
Ajankohtaista
Lukuvuoden 2016-2017 aloitus
Lukion työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2016-2017
Loimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  499024 | Copyright © 2007-2016 Loimaan Lukio