Logo
Navigointi
Opiskelijat
lKevään 2016 yo-kirjoitukset

Aikataulut

Kuuntelukokeet:

- Kello 8.30 alkaviin kielten kuuntelukokeisiin (a- ja b- ruotsi, a-englanti
,lyhyet kielet) saavutaan kello 8.00 mennessä.
Muihin kokeisiin saavutaan 15 minuuttia ennen alla ilmoitettua alkamisaikaa.

Ma 15.2. englanti, pitkä oppimäärä (Juhlasali, B203, B202, B102)
Ti 16.2. ruotsi, keskipitkä oppimäärä (B203)
Ke 17.2. vieras kieli, lyhyt oppimäärä.
- saksa kello 8.30 (B203)
- ranska kello 11 (B203)
- espanja kello 13 (B203)
- englanti kello 14 (B203)
- venäjä kello 15 (B203)

Kirjalliset kokeet:

- Kirjalliseen kokeeseen saavutaan suoraan Juhlasalin lämpiöön, jossa sijaitsevat myös kyseisen päivän kokelaslistat. Kaikkiin kokeisiin saavutaan kello 8.30 mennessä. Koeaika on kello 9-15.

Pe 12.2. äidinkieli, tekstitaidon koe
Ma 14.3. äidinkieli, esseekoe
Ke 16.3. uskonto, yhteiskuntaoppi, kemia, maantiede, terveystieto
Pe 18.3. englanti, pitkä oppimäärä
Ma 21.3. ruotsi, keskipitkä ja pitkä oppimäärä
Ke 23.3. matematiikka, pitkä ja lyhyt
Ke 30.3. psykologia, filosofia, historia, fysiikka, biologia
Pe 1.4. vieras kieli, lyhyt oppimäärä


 
lLoimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Loimaan lukion vuosikirja on nyt luettavissa blogina. Astu sisään!
 
lKoulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT lv. 2015-2016

Syyslukukausi 13.8.-18.12.2015
Syysloma 12.-16.10.2015
Joululoma 19.12.2015-3.1.2016

Kevätlukukausi 4.1.-4.6.2016
Talviloma 22.-26.2.2016
Vapaapäivä 6.5.2016
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
Ajankohtaista
Kevään 2016 yo-kirjoitukset
Aikataulut
Loimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!
Koulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  475040 | Copyright © 2007-2016 Loimaan Lukio