Logo
Navigointi
Opiskelijat
lKevään 2016 ylioppilaat

Aavila Kiti
Aaviste Kevin
Anttila Sanni
Arvonen Anniina
Hannula Alexis
Heina Julia
Huitti Emmi
Hulmi Elviira
Hännikäinen Hilkka
Jauhonen Iisa
Jokinen Ada
Jokinen Jasmin
Jokinen Samuel
Jokiniemi Katri
Kannisto Elli-Sofia
Karén Juho
Katila Tommi
Kauriinoja Carita
Knaapi Ella-Sofia
Korkiamäki Riina
Kouri Elmeri
Kukkula Jussi
Kulmala Lotta
Kuusela Julia
Kuusikorpi Vilma
Lahti Mika
Laine Toni
Lammela Katariina
Leimu Otto-Artturi
Leppäkangas Veera
Lindholm Veera
Lindholm Meri
Liukas Elina
Lähteenmäki Noora
Mahlamäki Maria
Mattila Ida-Maria
Merta Elisa
Mikola Nora
Mustajärvi Katri
Mustajärvi Meri
Mäkitalo Jaana
Niittumäki Valtteri
Nokso-Koivisto Valtteri
Nurminen Maria
Nurminen Tuomas
Nuutila Ilari
Nykänen Valtteri
Nyman Aino
Ojala Saana
Onnela Amanda
Pitkäranta Pilvi
Rantanen Siiri
Riikonen Heidi
Riikonen Linda
Rinne Susanna
Rouhiainen Mira
Ruuth Iida
Saarikko Jasmin
Salminen Henrik
Schwartz Toni
Sundberg Niklas
Suominen Anette
Suonpää Artturi
Sutki Susanna
Tiiri Serafiina
Toivonen Ellinoora
Tuominen Laura
Tuomola Teemu
Virtanen Samuli
Vuolle Valtteri
Välimäki Sanni
Välitalo Ella
Yli-Mikola Juuso
Ylitalo Valtteri


Tässä vaiheessa valmistuvia ylioppilaita on 73. Onneksi olkoon valmistuville!

Lisäksi kolmella kokelaalla on mahdollisuus valmistua ylioppilaiksi tänä keväänä jos opinnot tulevat valmiiksi ennen koulun päätöstä.

 
lKevään 2016 uuden ylioppilaan muistilista

YLIOPPILASJUHLAN HARJOITUS

Yo-juhlan harjoitus pidetään perjantaina 3.6. kello 14 alkaen Loimaan liikuntahallissa. Tilaisuudessa harjoittelemme yo-juhlan seremonioita ja istumajärjestystä. Kirjastipendit ja muut suurikokoiset palkinnot luovutetaan ylioppilaille.

Läsnäolo on kaikille pakollinen. Tarvittaessa näytä tämä kirje työnantajallesi.

Ota ylioppilaslakkisi harjoitukseen mukaan. Lakin vuoreen tai reunaan sisäpuolelle on kirjoitettava ylioppilaan nimi. Lisäksi lakin päälle on nuppineulalla tms. kiinnitettävä toinen nimilappu. Huomaathan, että yo-lakkisi jää Liikuntahalliin jo perjantain harjoituksessa.


YLIOPPILASJUHLA 4.6.2016

Juhla alkaa kello 11 kevään ylioppilaiden sisäänmarssilla, jota varten kaikkien kevään ylioppilaiden on kokoonnuttava kello 10.30 liikuntahallin pukuhuoneisiin. Ryhmänohjaajat järjestävät tulevat ylioppilaat sovittuun aakkosjärjestyksen mukaiseen jonoon.

Koulun parkkipaikat eivät riitä kaikille juhlaan tuleville. Opiskelijan kannattaa ohjata läheisensä parkkeeraamaan autonsa koulun viereiselle (kaupungin keskustan puoleiselle) urheilukentälle tai esim. jäähallin parkkipaikalle, joista molemmista on lyhyt kävelymatka liikuntahalliin. Koulu ei rajoita juhlaan tulevien läheisten määrää.


Juhla päättyy noin kello 12.30. Juhlan päätteeksi otetaan ylioppilaista ryhmävalokuva liikuntahallissa. Tämän jälkeen ylioppilaat siirtyvät aulaan ja yläpihalle vastaanottamaan onnitteluja.

Muista ottaa lähtiessäsi sinulle osoitetut kukat mukaan salin naulakoista.


SYKSYN 2016 YLIOPPILASKIRJOITUKSET

Voit halutessasi korottaa yo-arvosanojasi syksyn 2016 ylioppilaskirjoituksissa. Ilmoittautuminen tapahtuu Wilmassa ja Wilmasta tulostettu ja allekirjoitettu ilmoittautumislomake tulee palauttaa koulun kansliaan viimeistään 3.6.

Lisätiedot: Hannu Lahti, rehtori, 02 761 1380, hannu.lahti [ät] loimaa.fi

 
lLoimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Loimaan lukion vuosikirja on nyt luettavissa blogina. Astu sisään!
 
lKoulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT lv. 2015-2016

Syyslukukausi 13.8.-18.12.2015
Syysloma 12.-16.10.2015
Joululoma 19.12.2015-3.1.2016

Kevätlukukausi 4.1.-4.6.2016
Talviloma 22.-26.2.2016
Vapaapäivä 6.5.2016
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
Ajankohtaista
Kevään 2016 ylioppilaat
Kevään 2016 uuden ylioppilaan muistilista
Loimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!
Koulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  488883 | Copyright © 2007-2016 Loimaan Lukio