Logo
Navigointi
Opiskelijat
lKoulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT lv. 2015-2016

Syyslukukausi 13.8.-18.12.2015
Syysloma 12.-16.10.2015
Joululoma 19.12.2015-3.1.2016

Kevätlukukausi 4.1.-4.6.2016
Talviloma 22.-26.2.2016
Vapaapäivä 6.5.2016
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
lLoimaan lukion ammatinvalintapäivä pe 16.1.2015 - ohjelma ja mukaan ilmoittautuneet oppilaitokset.


Lukiostamme valmistunut - tule kertomaan nykyisestä oiskelupaikastasi lukiolaisille!

Kysy lisää tai ilmoittaudu päivään mukaan!
vesa.parttimaa [ät] loimaa.fi, 050 3493288

Ohjelma löytyy tästä kotisivuilta vasemmalta:
opinto-ohjaus > ammatinvalintapäivä

 
lLoimaan lukion fysiikan ja kemian työkurssilaiset Aalto-yliopistolla

Juttu yliopiston sivuilla
 
Ajankohtaista
Koulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017
Loimaan lukion ammatinvalintapäivä pe 16.1.2015 - ohjelma ja mukaan ilmoittautuneet oppilaitokset.

Lukiostamme valmistunut - tule kertomaan nykyisestä oiskelupaikastasi lukiolaisille!
Loimaan lukion fysiikan ja kemian työkurssilaiset Aalto-yliopistolla

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  420598 | Copyright © 2007-2014 Loimaan Lukio