Logo
Navigointi
Opiskelijat
lSyksyn 2016 ylioppilaskirjoitusten aikataulut

KUUNTELUKOKEET

Kello 8.30 alkaviin kielten kuuntelukokeisiin (a- ja b- ruotsi, a-englanti ja lyhyet kielet) saavutaan kello 8.00 mennessä.
Muihin kokeisiin saavutaan 15 minuuttia ennen alla ilmoitettua alkamisaikaa.
Ma 12.9. englanti, pitkä oppimäärä (B203, B210)
Ti 13.9. ruotsi, keskipitkä oppimäärä (Juhlasali, B203, B210)
Ke 14.9. vieras kieli, lyhyt oppimäärä (B203)
- englanti kello 13 (B203)

KIRJALLISET KOKEET

Kirjalliseen kokeeseen saavutaan suoraan Juhlasalin lämpiöön, jossa sijaitsevat myös kyseisen päivän kokelaslistat. Kaikkiin kokeisiin saavutaan kello 8.30 mennessä. Koeaika on kello 9-15.

Pe 16.9. äidinkieli, tekstitaidon koe
Ma 19.9. uskonto, yhteiskuntaoppi, kemia, maantiede (sähköinen koe), terveystieto
Ke 21.9. englanti, pitkä oppimäärä
Pe 23.9. ruotsi, keskipitkä ja pitkä oppimäärä
Ma 26.9. äidinkieli, esseekoe
Ke 28.9. matematiikka, pitkä ja lyhyt
Pe 30.9. historia, fysiikka, biologia
Ma 3.10. vieras kieli, lyhyt oppimäärä (saksa sähköinen)

 
lLukion työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2016-2017

LUKION TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
lLoimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Loimaan lukion vuosikirja on nyt luettavissa blogina. Astu sisään!
 
Ajankohtaista
Syksyn 2016 ylioppilaskirjoitusten aikataulut
Lukion työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2016-2017
Loimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  502590 | Copyright © 2007-2016 Loimaan Lukio