Logo
Navigointi
Opiskelijat
lSyksyn 2016 uudet ylioppilaat Loimaan lukiosta

Forss Mikael
Härkönen Riku
Jalonen Nuutti

 
lLoimaan lukion perinteinen Ammatinvalintapäivä pe 20.1.2017

Lukiostamme valmistunut - ilmoittaudu mukaan ja tule esittelemään nykyistä opiskelupaikkaasi lukiolaisillemme!

Lisätietoja:
Vesa Parttimaa 050 3493288
vesa.parttimaa(at)loimaa.fi (tammikuussa vesa.parttimaa(at)novida.fi)


 
lLukion työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2016-2017

LUKION TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
lLoimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Loimaan lukion vuosikirja on nyt luettavissa blogina. Astu sisään!
 
Ajankohtaista
Syksyn 2016 uudet ylioppilaat Loimaan lukiosta
Loimaan lukion perinteinen Ammatinvalintapäivä pe 20.1.2017
Lukiostamme valmistunut - ilmoittaudu mukaan ja tule esittelemään nykyistä opiskelupaikkaasi lukiolaisillemme!
Lukion työ- ja loma-ajat lukuvuonna 2016-2017
Loimaan lukion vuosikirja on nyt blogimuodossa!

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  509393 | Copyright © 2007-2016 Loimaan Lukio