Logo
Navigointi
Opiskelijat
lYlioppilaskokeiden aikataulut

YO-KOEPÄIVIEN AIKATAULUT

Kello 8.30 alkaviin kielten kuuntelukokeisiin (a- ja b- ruotsi, a-englanti ja venäjä, lyhyet kielet) saavutaan kello 8.00 mennessä.
Muihin kokeisiin saavutaan 15 minuuttia ennen alla ilmoitettua alkamisaikaa.

Ma 7.9. ruotsi, keskipitkä ja pitkä oppimäärä
Ti 8.9. englanti, pitkä oppimäärä
Ke 9.9. vieras kieli, lyhyt oppimäärä.
- saksa kello 8.30
- englanti kello 14
- venäjä kello 15

Kirjalliseen kokeeseen saavutaan kello 8.30 mennessä. Koeaika on kello 9-15.

Pe 11.9. äidinkieli, tekstitaidon koe
Ma 14.9. psykologia, filosofia, historia, fysiikka, biologia
Ke 16.9. englanti, pitkä oppimäärä
Pe 18.9. ruotsi, keskipitkä ja pitkä oppimäärä
Ma 21.9. äidinkieli, esseekoe
Ke 23.9. matematiikka, pitkä ja lyhyt
Pe 25.9. uskonto, yhteiskuntaoppi, kemia, maantiede, terveystieto
Ma 28.9. vieras kieli, lyhyt oppimäärä

 
lOHJE SÄHKÖISEEN YO-KOKEESEEN SOVELTUVAN KONEEN HANKINTAAN

Ohje tietokonehankintaan
 
lKoulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT lv. 2015-2016

Syyslukukausi 13.8.-18.12.2015
Syysloma 12.-16.10.2015
Joululoma 19.12.2015-3.1.2016

Kevätlukukausi 4.1.-4.6.2016
Talviloma 22.-26.2.2016
Vapaapäivä 6.5.2016
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
Ajankohtaista
Ylioppilaskokeiden aikataulut
OHJE SÄHKÖISEEN YO-KOKEESEEN SOVELTUVAN KONEEN HANKINTAAN
Koulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  454281 | Copyright © 2007-2015 Loimaan Lukio