Logo
Navigointi
Opiskelijat
lKevään 2015 yo-kirjoitukset

KUUNTELUKOKEET

Kello 8.30 alkaviin kielten kuuntelukokeisiin (b- ruotsi, a-englanti, lyhyet kielet) saavutaan kello 8.00 mennessä.
Muihin kokeisiin saavutaan 15 minuuttia ennen alla ilmoitettua alkamisaikaa.

Ma 9.2. ruotsi, keskipitkä oppimäärä klo 8.30 (B103)
Ti 10.2. englanti, pitkä oppimäärä klo 8.30 (Juhlasali, B203)
Ke 11.2. vieras kieli, lyhyt oppimäärä.
- saksa kello 8.30 (B203)
- ranska kello 11 (B203)
- espanja kello 13 (B203)
- englanti kello 14 (B203)
- venäjä kello 15 (B203)

KIRJALLISET KOKEET

Kirjalliseen kokeeseen saavutaan suoraan Juhlasalin lämpiöön, jossa sijaitsevat myös kyseisen päivän kokelaslistat. Kaikkiin kokeisiin saavutaan kello 8.30 mennessä. Koeaika on kello 9-15.

To 5.2. äidinkieli, tekstitaidon koe
Ma 9.3.äidinkieli esseekoe
Ke 11.3. psykologia, filosofia, historia, fysiikka, biologia
Pe 13.3.englanti, pitkä oppimäärä
Ma 16.3. ruotsi, keskipitkä oppimäärä
Ke 18.3. matematiikka, pitkä ja lyhyt
Pe 20.3. uskonto, elämänkatsomustieto, yhteiskuntaoppi, kemia, maantiede, terveystieto
Ma 23.3. vieras kieli, lyhyt oppimäärä


 
lOHJE SÄHKÖISEEN YO-KOKEESEEN SOVELTUVAN KONEEN HANKINTAAN

Ohje tietokonehankintaan
 
lKoulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT lv. 2015-2016

Syyslukukausi 13.8.-18.12.2015
Syysloma 12.-16.10.2015
Joululoma 19.12.2015-3.1.2016

Kevätlukukausi 4.1.-4.6.2016
Talviloma 22.-26.2.2016
Vapaapäivä 6.5.2016
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
Ajankohtaista
Kevään 2015 yo-kirjoitukset
OHJE SÄHKÖISEEN YO-KOKEESEEN SOVELTUVAN KONEEN HANKINTAAN
Koulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  431643 | Copyright © 2007-2015 Loimaan Lukio