Logo
Navigointi
Opiskelijat
lKEVÄÄN 2015 UUDEN YLIOPPILAAN MUISTILISTA

Yo-juhlan harjoitus pidetään perjantaina 29.5. kello 14 alkaen Loimaan liikuntahallissa. Tilaisuudessa harjoittelemme yo-juhlan seremonioita ja istumajärjestystä. Kirjastipendit ja muut suurikokoiset palkinnot luovutetaan ylioppilaille.

Läsnäolo on kaikille pakollinen. Tarvittaessa näytä tämä kirje työnantajallesi.

Ota ylioppilaslakkisi harjoitukseen mukaan. Lakin vuoreen tai reunaan sisäpuolelle on kirjoitettava ylioppilaan nimi. Lisäksi lakin päälle on nuppineulalla tms. kiinnitettävä toinen nimilappu. Huomaathan, että yo-lakkisi jää Liikuntahalliin jo perjantain harjoituksessa.


Ylioppilasjuhla pidetään lauantaina 30.5. Loimaan liikuntahallissa. Juhla alkaa kello 11 kevään ylioppilaiden sisäänmarssilla, jota varten kaikkien kevään ylioppilaiden on kokoonnuttava kello 10.30 liikuntahallin pukuhuoneisiin. Ryhmänohjaajat järjestävät tulevat ylioppilaat sovittuun aakkosjärjestyksen mukaiseen jonoon.

Koulun parkkipaikat eivät riitä kaikille juhlaan tuleville. Opiskelijan kannattaa ohjata läheisensä parkkeeraamaan autonsa koulun viereiselle (kaupungin keskustan puoleiselle) urheilukentälle tai esim. jäähallin parkkipaikalle, joista molemmista on lyhyt kävelymatka liikuntahalliin. Koulu ei rajoita juhlaan tulevien läheisten määrää.


Juhla päättyy noin kello 12.30. Juhlan päätteeksi otetaan ylioppilaista ryhmävalokuva liikuntahallissa. Tämän jälkeen ylioppilaat siirtyvät aulaan ja yläpihalle vastaanottamaan onnitteluja.

Muista ottaa lähtiessäsi sinulle osoitetut kukat mukaan salin naulakoista.


Syksyn 2015 ylioppilaskirjoitukset:

Jos haluat korottaa yo-arvosanojasi syksyn 2015 ylioppilaskirjoituksissa, ilmoittautuminen päättyy osaltasi perjantaina 29.5. Voit siis ilmoittautua vielä yo-juhlan harjoitusten jälkeen. Ilmoittautuminen tapahtuu kirjallisesti lukion kansliassa/rehtorille. Ilmoittautumislomakkeita on saatava kansliasta/rehtorilta tai printattavissa lukion kotisivulta www.loimaanlukio.fi.


Lisätiedot: Hannu Lahti, rehtori, 050 512 6049, hannu.lahti [ät] loimaa.fi

 
lKevään 2015 ylioppilaat Loimaan lukiossa

Kevään 2015 ylioppilaat Loimaan lukiossa

Ahokas Maija
Ahonen Heta
Anttila Valtteri
Einola Alvari
Hakamäki Antti
Haranto Santeri
Heinonen Kalle
Hieta Kari
Hirvonen Niilo
Honkanen Ella

Horn Elina
Horn Venla
Ihanamäki Iida
Jalasjoki Ella
Jäppinen Niko
Järvi Ripsa
Kalliorinne Salla
Kangashaka Eveliina
Kankare Kiia
Karén Jenny
Karikko Kristiina

Karvonen Olli
Kaskiluoto Liisa
Kaskiluoto Matias
Kerttula Tiia
Kiiski Rosa
Kiviranta Tuuli
Koskinen Eerik
Kouri Ilmari
Kreivilä Riina
Kupila Kanerva
Kurppa Sofia
Kuusela Anna
Laakso Aarni
Laaksonen Roope

Lahti Pasi
Lahti Sami
Lankinen Katariina
Lehtonen Sanna
Leimu Jussi-Pekka
Leino Linda
Lieskivi Lotta
Löyttyniemi Ilmari
Marjamäki Petra
Markkula Julia

Mikola Nina
Mäkelä Kerttu
Neero Markus
Niemeläinen Joel
Niittumäki Verneri
Nyman Juho
Paunu Ilona
Peltola Jaakko
Prusi Jaana
Prusila Matias
Repo Salla
Reunanen Linda
Räihä Emilia

Sahla Sami
Sairanen Emil
Salminen Ville
Salonen Markus
Salonen Nelli
Soro Anna
Suonpää Iina
Säätelä Lotta
Tapola Ella
Tiiri Amanda
Tiiri Jaana
Tikka Aleksi

Toivola Eveliina
Tuomola Tommi
Turkumäki Sarita
Uusitalo Eveliina
Uusitalo Mikko
Uusitupa Laura
Vainio Anniina
Valtonen Juho
Varho Verneri
Virtanen Miikka

Vuorinen Tomi
Vuorio Jenni
Välimäki Jonna

Lisäksi yhdellä kokelaalla on mahdollisuus valmistua jos opinnot tulevat valmiiksi ennen koulun päätöstä.

 
lIlmoittautuminen syksyn 2015 ylioppilaskirjoituksiin

Syksyn 2015 yo-kirjoituksiin Loimaan lukion opiskelijat ilmoittautuvat sähköisesti Wilman kautta ja palauttamalla allekirjoitetun tulosteen lukion kansliaan 27.5.2015 klo 15 mennessä. Muut kuin lukion omat opiskelijat ilmoittautuvat ilmoittautumislomakkeella jonka voi tulostaa kohdasta "Lomakkeet" ja palauttaa niin ikään 27.5.2015 klo 15 mennessä lukion kansliaan.
 
lOHJE SÄHKÖISEEN YO-KOKEESEEN SOVELTUVAN KONEEN HANKINTAAN

Ohje tietokonehankintaan
 
lKoulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT lv. 2015-2016

Syyslukukausi 13.8.-18.12.2015
Syysloma 12.-16.10.2015
Joululoma 19.12.2015-3.1.2016

Kevätlukukausi 4.1.-4.6.2016
Talviloma 22.-26.2.2016
Vapaapäivä 6.5.2016
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.

KOULUJEN TYÖ- JA LOMA-AJAT LV. 2016-2017

Syyslukukausi 10.8.-20.12.2016
Syysloma 17.-21.10.2016
Joululoma 21.12.2016-3.1.2017

Kevätlukukausi 4.1.-3.6.2017
Talviloma 20.-24.2.2017
Vapaapäivä 5.12.2016 ja 26.5.2017
Lisäksi lukuvuoteen sisältyy yksi lauantaityöpäivä, jonka koulut ilmoittavat myöhemmin.


 
Ajankohtaista
KEVÄÄN 2015 UUDEN YLIOPPILAAN MUISTILISTA
Kevään 2015 ylioppilaat Loimaan lukiossa
Ilmoittautuminen syksyn 2015 ylioppilaskirjoituksiin
OHJE SÄHKÖISEEN YO-KOKEESEEN SOVELTUVAN KONEEN HANKINTAAN
Koulujen työ- ja loma-ajat lv. 2015-2016 ja 2016-2017

Yhteystiedot
Käyntiosoite:
Puistokatu 16
32200 Loimaa
p: 02 761 1383

 
  443700 | Copyright © 2007-2015 Loimaan Lukio